ZASTOSOWANIE:
System przeznaczony jest do odnowienia uszkodzonych mechanicznie lub wyniku działania warunków atmosferycznych powierzchni kadłubów nad linią wody.
System stosujemy na:
Produkty potrzebne podczas naprawy:
1. Powierzchnię oczyść z zanieczyszczeń używając Cleaner Sea-Line lub wody pod ciśnieniem.
2. Za pomocą taśmy lakierniczej odznacz linię dla wykonywanych prac szlifierskich.
3. Wykonaj następujące prace szlifierskie, użyj papieru ściernego o gradacji P100-P240.
A. JEDNOSTKI NOWE, powierzchnię nieposiadającą powłok lakierniczych zmatuj do jednolitej chropowatości.
B. W POZOSTAŁYCH PRZYPADKACH:
4. Oczyść powierzchnię z pyłu i kurzu szlifierskiego.
5. Odtłuść ponownie miejsce naprawy używając Cleaner Sea-Line.
6. Jeżeli to konieczne używając taśmy lakierniczej wyznacz linie aplikacji farb.
Pomiń ten krok, jeżeli powierzchnia nie wymaga użycia szpachlówek epoksydowych.
Jeśli jest konieczność użycia szpachlówek skorzystaj z instrukcji aplikacji szpachlówek epoksydowych.
Dobierz epoksydowy podkład dwukomponentowy dostosowany do Twoich potrzeb:
Do wszystkich podkładów Sea-Line należy użyć rozcieńczalnik do podkładów epoksydowych Sea-Line, który stosujemy do aplikacji pędzlem, wałkiem i natryskiem.
1. Rozpocznij od zmatowienia powierzchni papierem ściernym P120-P240, oczyszczenia z pyłu szlifierskiego oraz i odtłuszczenia Cleanerem Sea-Line.
2. Każdy ze składników osobno dokładnie wymieszaj przed połączeniem. Nie mieszaj większych ilości produktu niż ta, która może być zużyta. Czas przydatności mieszaniny do stosowania w temperaturze 20°C wynosi około 3 godziny. 1 litr przeznaczony jest do aplikacji na 13-14 m2/40 qm DTF.
3. Farbę poliuretanową przygotuj według proporcji objętościowej 2:1 i dodaj odpowiedni rozcieńczalnik do poliuretanu. Zwróć uwagę, że należy zastosować jeden z dwóch rozcieńczalników w zależności od rodzaju aplikacji.
4. Do aplikacji natryskowej użyj dyszy 1,3 – 1,4 oraz ciśnienia 2,0 – 3,0 bar.
5. W przypadku jasnych kolorów zalecana jest aplikacja 2 warstw, natomiast w przypadku kolorów ciemnych 3 warstw.
6. Nakładanie drugiej i kolejnej warstwy farby poliuretanowej możesz rozpocząć:
Po upływie 24 godzin od zakończenia aplikacji pierwszej warstwy farby poliuretanowej należy zmatować powierzchnię przed aplikacją kolejnej warstwy. Do matowania użyj papieru ściernego P320-P600.
7. Usuń taśmę lakierniczą niezwłocznie po zakończeniu aplikacji farby poliuretanowej.
1. W razie powstania na powierzchni defektów lakierniczych, usuń uszkodzenia papierem ściernym o finalnej gradacji P1200-P1500.
2. Aby nadać dodatkowy połysk lub usunąć defekty szlifierskie z powierzchni, użyj odpowiedniego systemu polerskiego.
3. Zabezpiecz powierzchnię używając wosku ochronnego S5 Quick wax Sea-Line lub S4 Protect Wax Sea-Line.
Samopolerujaca farba antyporostowa Farba antyporostowa Sea-Line jest łatwa w aplikacji, dostosowana na wody słone i słodkie, przeznaczona do stosowania na kadłubach stalowych, drewnianych i z laminatu. Charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia. Nie należy używać do aluminium. Sposób aplikacji: Ręcznie: pędzel wałek Natrysk: natrysk bezpowietrzny Rozcieńczanie W przypadku konieczności rozcieńczenia farby przeciwporostowej zaleca się maksymalne rozcieńczenie […]
EPOXY PRIMER SPRAY (2K) to 2-składnikowy podkład epoksydowy o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Oferowany w aerozolu (technologia Spray Max), umożliwia dokonanie profesjonalnej aplikacji natryskowej bez posiadania kompresora i pistoletu lakierniczego. INSTRUKCJA APLIKACJI: Bardzo dokładnie mieszaj produkt przez 2 minuty. Podczas mieszania z opakowania musi wydobywać się dźwięk poruszającej się kulki, umożliwiającej jednolite mieszanie wszystkich składników produktu. […]
POLYMER to elastyczna masa przeznaczona do uszczelniania oraz klejenia różnych rodzajów materiałów w dowolnych kombinacjach, bez konieczności stosowania wcześniej dodatkowych gruntów. Nowoczesny system aplikacji, umożliwia szybkie i precyzyjne dozowanie, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. OPIS PRODUKTU : POLYMER przeznaczony jest do stosowania na: laminatach poliestrowych oraz epoksydowych żelkotach stali (ocynkowanej, kwasowej, aluminium) szkle drewnie (również […]