Podstawowymi zagrożeniami podczas polerowania pastami polerskimi są:
Bazując na wieloletnim doświadczeniu Sea-Line BRAYT określa następujące przyczyny i proponuje następujące rozwiązania.
Uszkodzenie przez nadmierną temperaturę często jest nieodwracalne. Podniesienie temperatury to skutek tarcia głowicy polerskiej o powierzchnię przy jednoczesnym usuwaniu z niej defektów. Większy docisk, duża prędkość obrotowa urządzenia i czas polerowania mają bezpośredni wpływ na tempo wzrostu temperatury powierzchni. Temperatura powierzchni polerowanej jest tylko jednym z kilku zagrożeń na które musimy zwrócić baczną uwagę używając klasycznych gąbek polerskich.
Rozwiązanie Sea-Line BRAYT to użycie aplikatorów wełnianych z naturalnego futra jagnięcego lub owczego.
Przypadkowe uszkodzenia występują najczęściej podczas polerowania trudno dostępnych miejsc. Polerowane narożniki, kanty, rogi czy przetłoczenia będą bezpieczne dzięki odpowiedniego wykończenia futra polerskiego Sea-Line BRAYT i zastosowaniu odpowiedniej tarczy do mocowania głowic. Podstawą nośną futra jagnięcego jest dysk wykonany ze sztywnego filcu do którego „na rzep” mocowana jest tarcza o 3 cm mniejszej średnicy. Powstały bufor z filcu i wełny (1,5 cm) wokół tarczy mocującej, pozwala jednocześnie na:
Zastosowany sztywny filc nośny zapobiega podnoszeniu się krawędzi futra podczas polerowania płaskich powierzchni. Futro owcze dwustronne pozwala polerować ściany przetłoczeń o szerokości nie mniejszej niż 2 cm i nie głębszych niż 8 cm.
Jedną z przyczyn powstawania uszkodzeń na powierzchni polerowanej są uszkodzone głowice polerskie. Banalne z pozory uszkodzenia struktury gąbki jak oderwane fragmenty, przecięcia, postrzępione krawędzie są przyczyną gromadzenia się w tych miejscach zanieczyszczeń w postaci pyłków i drobin z polerowanej powierzchni. W miejscach tych gromadzi się również pasta polerska, która nie może zostać roztarta przez nierównomierne przyleganie głowicy polerskiej do powierzchni. Zanieczyszczenia oraz uszkodzenia na powierzchni głowicy są przyczyną powstawania defektów, obniżając jakość wykonywanych prac polerskich. Skutkiem uszkodzeń powierzchni głowicy polerującej jest również jej nierównomierna praca obniżająca efektywność polerowania.
Głowice Sea-Line BRAYT wykonane w wełny naturalnej nie są narażone na pogorszenie się parametrów pracy. Włókna naturalne przytwierdzone są jedynie do tarczy nośnej, nie pozwalając na powstanie uszkodzeń na aktywnej powierzchni polerującej. Włókna podczas pracy obrotowej głowicy polerskiej zawsze ułożą się idealnie do kształtu polerowanej powierzchni, równomiernie usuwając z niej defekty. Niemożliwe jest również punktowe gromadzenie się zanieczyszczeń w bezpośredniej okolicy aktywnej powierzchni polerującej.
Sztuka polerowania Część 2 ZAGROŻENIA PODCZAS POLEROWANIA opublikowany została w Jacht-Market; Sierpień 2015
Jak dbać o jacht nad linią wody? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące pielęgnacji oraz tego jak dbać o jacht nad linią wody. Podpowiadamy, jakich narzędzi i środków chemicznych można użyć do czyszczenia, jak przywrócić blask powierzchniom, które uległy kredowaniu lub straciły kolor, oraz jak zabezpieczyć powierzchnię, aby efekt utrzymywał się dłużej. Usuwanie brudu i […]
Samopolerujaca farba antyporostowa Farba antyporostowa Sea-Line jest łatwa w aplikacji, dostosowana na wody słone i słodkie, przeznaczona do stosowania na kadłubach stalowych, drewnianych i z laminatu. Charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia. Nie należy używać do aluminium. Sposób aplikacji: Ręcznie: pędzel wałek Natrysk: natrysk bezpowietrzny Rozcieńczanie W przypadku konieczności rozcieńczenia farby przeciwporostowej zaleca się maksymalne rozcieńczenie […]
EPOXY PRIMER SPRAY (2K) to 2-składnikowy podkład epoksydowy o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Oferowany w aerozolu (technologia Spray Max), umożliwia dokonanie profesjonalnej aplikacji natryskowej bez posiadania kompresora i pistoletu lakierniczego. INSTRUKCJA APLIKACJI: Bardzo dokładnie mieszaj produkt przez 2 minuty. Podczas mieszania z opakowania musi wydobywać się dźwięk poruszającej się kulki, umożliwiającej jednolite mieszanie wszystkich składników produktu. […]